Telefon Garanti Süresi Ne Kadar?

Samsung telefon garanti süresi kaç yıl?

Sizin için Samsung garanti sorgulama işlemi için izleyebileceğiniz birkaç kolay yolu anlattık. Türkiye piyasasında satılan tüm telefonlar ortalama 2 yıl süre ile garanti kapsamındadırlar. Eğer özel bir sigorta yaptırmadıysanız bu 2 yıl içinde cihaz kaynaklı tüm sorunlarınıza ücretsiz çözüm bulabilirsiniz.

Telefonun garantisi ne işe yarar?

Tüketici Kanunu’na göre cep telefonları için üretici ya da satıcı firmalar 2 yıl garanti veriyor. Bu süre zarfında üretici kaynaklı arıza durumunda cihazlar ücretsiz şekilde tamir ediliyor ya da yenisiyle değiştiriliyor.

OPPO Türkiye garantisi var mı?

Garantimiz, Ürünlerin kendisine, ithalatçısına ve satıcısına karşı düzenlenen ilgili ulusal yasal hakları tamamlayacak şekilde OPPO tarafından verilmektedir. Bu nedenle garanti, yürürlükte olan yasalardaki hakları etkilemez yada değiştirmez.

OPPO garanti suresi ne kadar?

İşte tüm detaylar! OPPO, bugünden başlayarak 30 Nisan 2020’ye kadar belirli online satış noktalarından A5s, A5 2020, A9 2020 ve Reno2 Z modellerini satın alanlara, ekran kırılmalarına karşı 1 yıl boyunca yalnızca 1 defaya mahsus olarak kullanabilecekleri ücretsiz Ekran Garantisi kampanyası sunuyor.

Telefonun garantili olduğunu nasıl anlarım?

IMEI numaranız ile telefonun markasına göre ilgili sorgulama sayfasına girerek garanti süresi öğrenilebilir. IMEI ile Garanti Süresi Sorgulama

  1. Telefona ait garanti belgesi veya cihazın kutusu üzerinden,
  2. Telefonunuzdan *#06# tuşlayarak,
  3. Telefonunuzun batarya bölümünden,
You might be interested:  Yeni Telefon Alacağım Ne Almalıyım?

Samsung çamaşır makinesi garantisi kaç yıl?

Samsung Electronics, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve klimada 3 yılın yanı sıra 2 yıl daha ücretsiz garanti sunduğunu duyurdu. Samsung ‘un dünya çapında bilinen eşsiz teknolojisine sahip beyaz eşyalar, sundukları kaliteyi Ağustos ve Eylül aylarında 5 yıl garanti güvencesiyle taçlandırıyor.

Cep telefonu servis süresi kaç gün?

Yetkili teknik servisler kendilerine verilen malın tamirini azami tamir süresinde tamamlamak zorunda. Bu süre de kanunda 20 işgünü olarak belirlenmiş.

Garanti nasıl başlar?

MADDE 6 – (1) Garanti süresi; malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari iki yıl veya bu Yönetmeliğe ekli listedeki ölçü birimi ile tespit edilen değer kadardır. (3) Malın arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.

Garanti için fatura şart mı?

Fatura Garanti Belgesi Yerine Geçmemektedir. Belirtmek gerekir ki üretici, imalatçı ve ithalatçı ürettiği ya da ithal ettiği mal için mutlaka Garanti Belgesi almak zorundadır.

Oppo telefonun garantisine nasıl bakılır?

OPPO cihazınızın garanti durumunu kontrol etmek çok kolaydır. Sadece IMEI’yi girin, ardından doğrulama kodunu girin, Şimdi kontrol et’e dokunun ve garanti durumu görünecektir. Bu kontrol işlemi size, cihazınızın modelini, IMEI numarasını, garanti kapsamı süresini ve geçerli bölgeyi gösterecektir.

Oppo distribütör garantili ne demek?

Resmi distribütör garantisi demek, bir markanın ürünleri için satış yaptığı ülkedeki bir servis ile anlaşıp bu servis aracılığı ile müşterilerine ürünleri için ücretsiz olarak tamir/onarım hizmeti vermesi anlamına gelir.

Oppo ya hangi servis bakıyor?

Kullanıcılar, Oppo Türkiye Çağrı Merkezi’ne 0850 433 67 76 numaralı hattan ulaşabilecek.

Telefon ısınması Garantiye girer mi?

Çok ısınan telefon garantiye girer mi? Eğer telefonunuzdaki ısınma arızasından şikayetciyseniz ve cep telefonunuz garanti kapsamında ise yetkili servisler kullanıcı hatasından kaynaklanmayan arızalar için herhangi bir ücret almamakta.

You might be interested:  Soru: 2.El Hangi Telefon Alınır?

Telefonun çıkış tarihi nasıl öğrenilir?

Bir telefonun satın alma tarihini bulmak için başka bir olası yöntem IMEI numarsıdır. Üreticinin resmi web sitesi üzerinden IMEI numaranızı girerek telefonunuz hakkındaki pek çok bilgiye erişebilir ve onun hala garanti kapsamında olup olmadığını görebilirsiniz.. Tüm markaların bu imkanı sunmadığını söylememiz gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector